Yerinde Halı Yıkama

Yerinde Halı Yıkama işlemi, taşınması mümkün olmayan ve bulunduğu alanda yıkanması gereken halılar için uygulanan temizlik işlemidir. Ofis Halıları, Otel Halıları, Balo Salonu Halıları, Cami Halıları Yerinde Halı Yıkama olarak yapılır.

Halı ve Koltuk yıkama için tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Patentli makinelerimiz sayesinde, 80 ºC sıcak suyla, vakumlama ve yıkama işlemi aynı anda yapılır. Bu sayede halının altı ıslanmaz, halıda nemli bez ıslaklığında su kalır.

Yerinde Halı Yıkama iki şekilde yapılmaktadır:

Birinci yöntem: 40 kg’lık pet tutucular ile halıfleks üzerinde köpük oluşturarak dolaşıldıktan sonra lekelerin çözünmesi sağlanır. Ardından vakum makinası ile duru su verilerek aynı anda halıya nüfuz eden kirler köpürtülerek çekilir, 3-4 saat kadar bir süre kurumaya bırakılır. m2 için güncel fiyat alınız.

İkinci yöntem olan sade vakumlu yöntem: Bu yöntem fırçalama makinesi olmaksızın genelde sadece toz olan halılar için uygulanır. Sadece ilaçlı veya ilaçsız su uygulanarak yapılmaktadır. m2 için güncel fiyat alınız.

Üçüncü yöntem olan kuru köpük yöntemi: Otel gibi düzenli temizlik isteyen mekanlar için idealdir. Diğer yıkama çeşitlerine göre daha yüzeysel olup halıya köpük jeneratörü ile köpük verilir, kirlerin yumuşaması sağlanırken bir taraftan vakumlanır. Özellikle alttan kablo, ısıtma vs. geçen zeminlerde tercih edilir.

Yerinde halı yıkama temizliği için kullandığımız makine ve deterjanlar hiçbir şekilde halılarınıza ve zemine zarar vermemektedir..